کتاب کارگاه هنر کودک

تومان25,000

در این کتاب به طور مختصر و مفید به66نکته بسیار کلیدی و مهم  برای تربیت درست هنری اشاره شده است.

اضافه به علاقه مندی ها
اضافه به علاقه مندی ها
دسته: برچسب:

توضیحات

کتاب کارگاه هنر کودک نقاشی :

ماندانا شیخ انصاری هستم، نویسنده کتاب کارگاه هنر کودک

در اولین جلد این کتاب که به تازگی منتشر شده، به طور مختصر و مفید به۶۶نکته بسیار کلیدی و مهم  برای تربیت درست هنری اشاره کردم.

  • کتاب کارگاه هنر کودک برای چه کسانی کاربرد دارد؟

  کتاب کارگاه هنر کودک برای هرکسی که به آموزش و تربیت  درست بچه هااهمیت داده و علاقه مند است، قابل استفاده و مفید میباشد. ازجمله: والدین، معلمان مدارس، مربیان پیش‌دبستانی، مربیان نقاشی، دانشجویان و فارغ التحصیلان هنر و حتی کسانیکه تحصیلات هنری ندارند و دوست دارند مربی هنر باشند و… نوشته شده است.

  • چرا کتاب کارگاه هنر کودک را نوشتم؟

در این بیست سالی که در زمینه آموزش هنر به کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کنم همیشه به دنبال منبع جامعی بودم که بتواند مرا در راستای آموزش‌هایم یاری کند. و پس از جستجوهای بسیار هیچ‌گاه یک کتاب را که پاسخگوی همه سوالاتم در این زمینه باشد پیدا نکردم؛ لذا بر آن شدم تا مطالعه و تحقیق کرده و اطلاعات و تخصص خودم را در مورد آموزش هنر به خردسالان، کودکان، و نوجوانان جمع بندی کنم و مجموعه ای ارائه دهم که در عین کاربردی بودن بتواندبایدها و نبایدهای آموزش هنر و مخصوصاً نقاشی را در رابطه با خردسالان، کودکان و نوجوانان در بر‌داشته باشد. روشهای کتاب کارگاه هنر کودک نقاشی را بارها و بارها در کلاسهایم استفاده کرده، لذت بردم و نتایج قابل توجهی گرفته ام.

   .  چرا کتاب کارگاه هنر کودک رابه والدین توصیه میکنم؟

در کلاس هایم همیشه به مادرانی برمی خورم که می گویند خودشان حتی نمی توانند یک خط راست بکشند، این کتاب برای آنهاست، آنها که می خواهند با کودکان خود رشد کنند و کمک او باشند در پیدا کردن روش‌هایی برای کشف قدرت خلاقه شان. چرا که تربیت درست هنری نقش بسیارقدرتمندی در ساخت شخصیت کودک، پرورش قدرت خلاقیت، افزایش اعتماد به‌نفس، تقویت حس کنجکاوی، منظم کردن افکار، بیدار شدن احساسات مثبت، ایجاد تمرکز حواس و شکل گیری آینده بچه ها دارد. حتی می توانند افق‌های دید هنریشان را نیز گسترش داده و خودشان نیز از انجام کار هنری لذت ببرند.در ضمن شما میتوانید از استاندارد بودن آموزشهای مربی هنری کودک خود مطلع شوید.

  • آیاکتاب کارگاه هنر کودک برای دانش آموزان نیز قابل استفاده است؟

مطالب کتاب کارگاه هنر کودک با زبانی ساده و روان گفته شده، عبارات و اصطلاحات تخصصی نیز توضیح داده شده واصول ۶۶ گانه آموزش درست هنری درآن آورده شده است، همراه با تصاویر جذاب  که دانش آموز کلاس پنجم  به بالا، براحتی میتواند با مطالعه آنها به برادر و یا خواهر  کوچکتر خود آموزش هنری درست داده و در کنار هم از انجام فعالیت هنری لذت ببرند. مخصوصاً با مراجعه به سایت هنرپویه اطلاعات  و مهارت خود را کاملتر کرده وبا مراجعه به مجلدات بعدی مجموعه کتاب “کارگاه هنر کودک” با انواع تکنیکها و روشها نیز آشنا شود.

  • آیا کتاب کارگاه هنر کودک برای شما که دانشجوی هنر ویا تحصیلکرده هنری هستید و جویای کار، نیز کاربرد دارد؟

 بله قطعاً ین کتاب برای شما هم کاربرد دارد؛ مطمئن باشید در این کتاب شما  از تجربیات بیست ساله ای استفاده خواهید کرد که بدون طی کردن بیست سال براحتی میتوانید از نحوه آموزش درست را از

کتاب کارگاه هنر کودک نقاشی و هنر مطلع شوید.

و چون شما با تکنیکهای هنری آشنایی دارید همین یک کتاب برای شروع کار شما کافی است تا با اعتماد به نفس و اطمینان کامل کار خود را آغاز کنید. چون راه درست آنچه را که میخواهید به بچه ها آموزش دهید را در اختیارتان قرار میدهد تا امکان جذاب، لذت بخش و زیبای آموزش هنر به بچه ها برایتان براحتی فراهم شود.

مطمئن باشید این کتاب می تواند شما را در رویارویی با هر سؤال، مطلب و باید ونبایدها در زمینه آموزش درست هنر به خردسال،کودک و نوجوان یاری دهد.

  • چگونه کتاب کارگاه هنر کودک نقاشی و آموزش آن را میتواند برای کسی که تخصص هنری ندارد یک فرصت شغلی کند؟

  اگر شما تحصیلات هنری نداشته ودر این زمینه هم سابقه ای ندارید، مطالعه این کتاب آغاز راه شماست که وارد دنیای شیرین و لذت بخش آموزش به بچه ها شوید چرا که با این کتاب و مراجعه به سایت هنر پویه  براحتی میتوانید مهارت، تخصص، اعتماد به نفس و اطلاعات لازم را برای آموزش و تربیت درست هنری بدست آورید و به عنوان یک فرد حرفه ای در این زمینه مشغول به کار شوید.

این کتاب ساده و روان و واضح به بیان مطالب مهم و کلیدی درآموزش هنر به بجه ها  در قالب ۶۶ نکته پرداخته و مطالعه آن وقت زیادی نمی گیرد ونیز حتی کلمات تخصصی بکار رفته در آن توضیح داده شده که قابلیت استفاده از کتاب را آسان می کند. به اضافه اینکه کتاب تصاویر زیبایی دارد که ساخته بچه هاست و میتواند ایده های جلبی در اختیار شما بگذارد.

  • آیا کتاب کارگاه هنر کودک برای شما که یک مربی مهد کودک، مربی پیش دبستانی، معلم یا مربی هنر ونقاشی هستید نیز کاربرد دارد؟

بله قطعاً و بدون شک این کتاب راهنمای شما خواهد بود تا بتوانید کودک خردسال، هنرجو یا دانش‌آموز خود را در زمینه  آموزش و تربیت درست هنری صحیح یاری داده و بدون هیچ گونه دغدغه ای مطمئن باشید که راه را مطابق با استانداردهای جهانی در این حوزه بدرستی می روید.

و نیز از تجربیات بیست ساله در این زمینه بهره مند شده، کار خود را ارتقا داده، عملکرد خویش را بهبود بخشیده، آموزشهای خود را محک زده و از آنها مطمئن شوید و روز به روز بدلیل آموزشهای درست و به روزی که میدهید بر اعتبار شغلیتان افزوده شود.

  • کتاب کارگاه هنر کودک برای چه افرادی دیگر قابل استفاده است؟

شما اگر مدیر یک مدرسه ویا مسئول یک مرکز هنری باشید میتوانید با استفاده از نکات  کتاب کارگاه هنر کودک که خیلی کوتاه و مختصر هستند از نوع آموزش مربیان خود که آیا مطابق با استانداردها هستند؛ مطلع شوید و بازدهی و عملکرد مرکز هنری خود را بهبود و ارتقا ببخشید.

کافی است در کلاسهای هنری مخصوص خردسالان، کودکان و نوجوانان که در سطح کشور برگزار می‌شود نیم‌نگاهی بیاندازید؛ می‌بینید که اصول آموزش هنر در بیشتر آنها زیر پا گذاشته می شود. مخصوصاً در مدارس کشور وضعیت بدتراست. چرا که بدون توجه به جایگاه و اهمیت ویژه‌ هنر در رشد و بالندگی دانش آموزان، ساعات کمی به درس هنر تخصیص داده شده، بعلاوه در بیشتر مدارس معلمی که آموزش هنری ندیده، کلاس را اداره میکند و نکته قابل تاسف دیگر آنکه بجای درس هنر گاهی دروس دیگری مثل ریاضی و علوم و … تدریس میشود. این مشکلات اساسی همیشه دغدغه من بوده وهست لذا با نوشتن کتاب کارگاه هنر کودک نقاشی امید دارم گامی عملی در جهت تبیین جایگاه هنر و پرورش هنری نزد مربیان، خانواده ها و اولیا و مسئولین مدارس و مراکز هنری و نیز ارائه راه کار‌های عملی برای آموزش درست‌تر برداشته باشم.

توصیه پایانی

نکات کتاب کارگاه هنر کودک را حتما به کار ببرید، بدانید  خردسالان، کودکان و نوجوانانی که با مشکلات و درگیری‌های جامعه امروز روبرو هستند؛ باید مهارتهایی را کسب کنند که به آنها کمک کند تا موفق شوند و البته انجام درست  فعالیتهای هنری یکی از مهمترین سرگرمی‌های سازنده است که فارغ از دنیای مجازی که متاسفانه امروزه بچه ها را با آن درگیر کرده ایم ؛ این مهارت ها را آموزش میدهد و این کتاب نحوه درست برخورد با انجام فعالیتهای هنری خردسالان، کودکان  و نوجوانان ونیز آثار هنری آنها را آموزش میدهد

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب کارگاه هنر کودک”